Czy ujęcia z drona w obecnych czasach to „must have” ?

W dzisiejszych czasach, kiedy rynek nieruchomości rozwija się dynamicznie, coraz większe znaczenie przykłada się do profesjonalnej prezentacji nieruchomości. Jednym z narzędzi, które staje się coraz popularniejsze w branży nieruchomości, są ujęcia z drona. Z całą pewnością zdjęcia sprzedażowe, które uzupełnione są o zdjęcia z drona wpływają na jakoś prezentowanej oferty i wyróżnienie się na rynku nieruchomości. Klient, który widzi zdjęcia z drona otrzymuje pełne informacje o okolicy gdzie zamierza zamieszkać i częściej decyduje się na zakup mieszkania. Ale czy są one obowiązkowe przy prezentacji nieruchomości do sprzedaży? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu bliżej.

Zanim podamy Tobie przykłady, wyobraź sobie sytuację. Masz piękny dom z ogrodem, lub atrakcyjną działkę, mieszkanie w super lokalizacji, a agent żeby zaoszczędzić nawet nie myśli o wykorzystaniu ujęć z lotu ptaka. Jak myślisz? Czy zostanie zaprezentowany całkowity potencjał Twojej nieruchomości? Czy to wpłynie na szybkość sprzedaży? Dajemy pod rozwagę.

1. Zachwycenie potencjalnych nabywców

Ujęcia z drona pozwalają na uzyskanie niezwykłych perspektyw nieruchomości, które są niemożliwe do osiągnięcia przy użyciu tradycyjnych metod fotografowania. Dzięki temu potencjalni nabywcy mogą podziwiać nieruchomość z lotu ptaka, co może wzbudzić ich zainteresowanie i zachwyt. Szczególnie w przypadku nieruchomości z pięknym widokiem lub dużym terenem, ujęcia z drona mogą być kluczowe dla przyciągnięcia uwagi potencjalnych klientów. Nie wspominając o prezentacji działek do sprzedaży.

2. Wyeksponowanie walorów nieruchomości

Ujęcia z drona pozwalają na lepsze wyeksponowanie walorów nieruchomości, takich jak otoczenie, położenie względem innych budynków czy naturalne uroki okolicy. Podkreślenie zalet lokalizacji. Bliskość szkół, przystanków, sklepów, kin czy innych atrakcji są ważne dla większości kupujących. Dzięki temu potencjalni nabywcy mogą lepiej zrozumieć, co nieruchomość ma do zaoferowania i jakie są jej unikalne cechy. To może sprawić, że oferta stanie się bardziej atrakcyjna w oczach potencjalnych klientów.

3. Profesjonalizm i innowacyjność

Korzystanie z ujęć z drona podczas prezentacji nieruchomości może również świadczyć o profesjonalizmie i innowacyjności biura nieruchomości. W Elblągu, gdzie rynek nieruchomości jest konkurencyjny, prezentacja nieruchomości przy użyciu drona może wyróżnić ofertę na tle konkurencji i budować pozytywny wizerunek Twojej firmy jako lidera w branży.

4. Efektywność marketingowa

Ujęcia z drona mogą znacznie zwiększyć efektywność działań marketingowych nieruchomości. Dzięki takim ujęciom można tworzyć atrakcyjne filmy promocyjne, które przyciągną uwagę potencjalnych nabywców na różnych platformach online, w tym na stronie internetowej, portalach społecznościowych (YouTube, Tik Tok, Instagram) czy w serwisach ogłoszeniowych. Filmy nieruchomości z powietrza mogą być jednym z czynników, który pomoże w lepszym odbiorze nieruchomości i szybszej sprzedaży. Ujęcia z drona połączone z nagraniami z ziemi przyciągają uwagę klientów i tworzą niesamowity klimat.

5. Czy zawsze warto wykorzystać ujęcia z drona?

Odpowiedź brzmi oczywiście, że nie. Jeżeli dana lokalizacja niczym konkretnym się nie wyróżnia lub budynek jest w złym stanie technicznym to może tylko zrazić potencjalnego klienta kupującego.

Podsumowanie

Ujęcia z drona stają się coraz bardziej popularne i coraz częściej wykorzystywane przy prezentacji nieruchomości do sprzedaży. Dzięki ujęciom z drona możemy uzyskać wysokiej jakości zdjęcia, filmy video, panoramy 360. Choć nie są one obowiązkowe, to mogą znacząco zwiększyć atrakcyjność oferty i efektywność działań marketingowych. Dlatego warto rozważyć ich wykorzystanie, zwłaszcza w przypadku nieruchomości o unikalnych cechach i walorach. Jeśli szukasz profesjonalnego biura nieruchomości w Elblągu, które oferuje kompleksowe usługi w zakresie sprzedaży nieruchomości, skontaktuj się z nami już dziś!

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Biuro RM Nieruchomości z siedzibą przy Szarych Szeregów 2c, 82-300 Elbląg (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@rmnieruchomosci.pl… czytaj więcej